Maszyny w przemyśle

Cze 7, 2018 by

Maszyny w przemyśle

W przemyśle papierniczym, jak we wszystkich innych gałęziach gospodarki stosowane są narzędzia, które bardzo ułatwiają pracą. Są to na przykład bindownice, które umożliwiają łączenie ze sobą pojedynczych kartek papieru, tworząc całość zbliżoną wyglądem do książki.

Takie narzędzie też może się przydać w biurach, szczególnie tych, gdzie używana jest duża ilość papieru. Zbindować naraz można na przykład faktury z danego roku albo od danego kontrahenta. Dlatego bindownice spotykane są w wielu urzędach wciąż, jak również w biurach handlowców i zakładów przemysłowych.

Truizmem było powiedzenie

co za kobietaŻe w przemyśle stosowane są narzędzia, ale w skali historii ludzkości wcale nie jest to nowe zastosowanie, bo ma ono miejsce dopiero dwa stulecia. Jeszcze dwieście lat temu, w trakcie rewolucji przemysłowej, gdy bindownice nie były znane, ale poznano już inne maszyny, narodził się tak zwany ruch luddystów, czyli ludzi, którzy przerazili się postępu i obawiali się, że poprzez to iż przemysł stawał się coraz bardziej zmechanizowany, utracą oni pracę. Nic takiego się jednak nie stało.

Teraz już wiemy, że maszyny pomagają człowiekowi, nie zaś szkodzą mu i odbierają miejsca pracy. Bindownice są więc używane bo nikt nie wpadłby na pomysł, aby to sprytne narzędzie pracy niszczyć tylko po to, aby móc ręcznie zszywać ze sobą kartki papieru. Szczególnie oburzeni byliby studenci, którzy dzięki temu, ze bindownice łączą części ich prac dyplomowych, mają dzięki temu odpowiednio mniej zajęć i mogą się skupić na pisaniu oraz nauce.