Zabawa w pracy

Cze 5, 2018 by

Zabawa w pracy

Podobno zapewnianie swoim pracownikom imprez integracyjny to dość polski pomysł w życiu korporacyjnym, który nie znajduje aż takiego przełożenia w krajach zachodu, skąd przecież duże firmy do nas przywędrowały.

Mało tego, pomiędzy szefami dużych działów, jak to czasem opisują gazety branżowe, istnieje spora rywalizacja, która organizacja imprez firmowych będzie lepsza i czyi pracownicy będą bardziej zadowoleni.

Aspekt społecznościowy w pracy

Z drugiej strony nie można z tym przesadzać, bo przecież w ostatecznym rozrachunku pracownicy idą pracy nie przychodzą dla jakiś imprez, ale po to, aby wykonywać swoje obowiązki i za to dostawać pieniądze w postaci comiesięcznej pensji. Nie zmienia to jednak faktu, że organizacja imprez firmowych raz na jakiś czas jest potrzebna i może być przygotowana chociażby ze specjalnego funduszu socjalnego, jakim duże firmy dysponują.

Zgodnie bowiem z polskim prawem pracy jeśli przedsiębiorstwo zatrudnia więcej, jak dwudziestu pracowników, ma obowiązek utrzymywać z własnych pieniędzy fundusz socjalny dla swoich pracowników.

Właśnie z jego środków można przygotować coś takiego, jak organizacja imprez firmowych, oczywiście jeśli tylko starczy na to środków. Impreza taka wcale bowiem nie musi być jakaś ostro huczna i taka, jak jest przedstawiana w kiepskich polskich komediach, następnie bardzo słabo ocenianych przez rodzimych krytyków. Jednak organizacja imprez firmowych w rozsądnych granicach jest wręcz konieczna i w korporacjach szefowie powinni o tym pamiętać i przygotowywać takie atrakcje raz na jakiś czas.