Dobre pieczątki

Lut 28, 2018 by

Dobre pieczątki

Zwyczaj pieczętowania się jest bardzo długi. Jeszcze w czasach szlacheckich arystokracja nosiła specjalne pierścienie, na których wyryty był rodzinny herb, pozwalało to na szybkie zanurzenie takiego pierścienia i pieczętowanie takiego symbolu na ważnym dokumencie, na przykład umowie handlowej, czy jakimś akcie politycznym.

Oczywiście teraz wyrób pieczątek wygląda zupełnie inaczej i raczej już nikt nie oczekuje, że ktoś będzie używał do tego swojego pierścienia, herbu i starodawnego atramentu.

Zwyczaj jednak jest to piękny i ponoć nawet nasz prezydent, który prawdopodobnie ma jakieś arystokratyczne pochodzenie, ma taki pierścień, chociaż do podpisywania dokumentów już go nie używa.

Gdzie robić pieczątki?

Obecnie bowiem wyrób pieczątek oznacza przygotowywanie małych, ale bardzo dokładnych mechanicznych urządzeń, które jednym ruchem na dokumencie umożliwią zostawianie wszystkich niezbędnych danych. Bardzo się to przydaje chociażby w procesie podpisywania faktur. Chociaż obecne przepisy nie wymagają już od przedsiębiorcy aby musiał mieć jakiś wyrób pieczątek, to jednak większość na takowe wciąż się decyduje.

Raz że jest to bardzo tanie, dwa że posiadanie pieczątki jednak zupełnie inaczej wygląda w oczach kontrahenta, czy też naszego klienta i niejako również świadczy o naszym sporym profesjonalizmie. Dlatego warto znaleźć wyrób pieczątek w swoim mieście i zrobić sobie również taką. Z pewnością każdemu przedsiębiorcy zdarzają się każdego roboczego dnia sytuacja, w których musi on użyć swojej pieczęci, do podpisywania papierów na przykład.